– warsztaty malowania intuicyjnego
Malowanie jest wolnością. Malowanie intuicyjne to metoda rozwoju świadomości, budzenia kreatywności i pasji życia, to sposób na wyrażanie siebie. Zajęcia są dla osób szukających nowych form wyrażania siebie, odkrywania swojej wrażliwości , potrzebujących refleksji nad sobą. W czasie zajęć malujemy świat tak jak go czujemy, barwami, które są w nas i wykorzystujemy różne techniki, materiały, faktury i formy. Zajęcia to zabawa kolorami i różnymi fakturami i próba malowania tego co mamy w sobie, co ukrywamy.

– meloterapia
„… Głos jest najbardziej ekspresyjnym środkiem wyrazu jakim dysponuje człowiek, wiąże się z osobowością, tym jak używamy naszego ciała…” (A. Lowen)
Meloterapia to zajęcia dla osób potrzebujących przemiany, rozwoju osobistego, odkrycia siebie i swojej wewnętrznej siły. Jest to podróż do głębin naszej natury, instynktów, emocji i wrażliwości. Odkrywając podłoże emocjonalne naszego głosu uwalniamy siebie ! Pracując głosem uruchamiamy afirmacje, twórcze, pozytywne myślenie, regulujemy kondycję psychofizyczną i emocjonalną. Meloterapia to praca z wyobrażnią, głosem, gestem, dramą.

– rozwój osobisty
W programie mamy spotkania grupowe oraz indywidualne.
Spotkania z prelekcjami i pogadankami o rozwoju osobistym skierowane do osób, które czują potrzebę zmiany w swoim życiu, chcą się dowiedzieć nowych rzeczy o sobie i o innych, nauczyć się rozumieć siebie i kochać siebie, być bardziej wyrozumiałym i tolerancyjnym wobec innych. Spotkania mają stymulować do znajdowania w sobie potencjału do działań i uwalniania tego potencjału, odzyskiwania wiary w siebie.
Zajęcia indywidualne dostosowywane są do potrzeb konkretnych osób.

– treningi sprawności umysłu 
Zajęcia o funkcjonowaniu i starzeniu się mózgu wraz z ćwiczeniami kompensującymi stopniowy spadek sprawności neurologicznej. W programie zajęć wykorzystywane będą różne typy ćwiczeń, które stymulować będą logiczne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność, poprawę kondycji pamięci, koncentracji, funkcji wzrokowych, umiejętności werbalne oraz myślenie abstrakcyjne.

– zajęcia podnoszące kompetencje cyfrowe  (zajęcia komputerowe, zajęcia fotografii cyfrowej)
Zajęcia wspierajace umiejętności obsługi urzadzeń cyfrowych i posługiwania się róznymi przydatnymi aplikacjami i programami.

– zajęcia gimnastyczno-relaksacyjne Qi-Gong
Qi – Gong to system miękkich, płynnych ruchów wspomagających zachowanie dobrego zdrowia i samopoczucia oraz podwyższania witalności. Ćwiczenia uczą prawidłowych postaw, odpowiednich technik oddechowych i koncentracji umysłu. Skupiają się na wzmocnieniu ciała i stworzeniu w nim harmonii, są pewną formą medytacji. Istnieje wiele opracowań medycznych potwierdzających działanie prozdrowotne ćwiczeń Qi-Gong.

O realizowanych zajęciach rozwojowych można dowiedzić się więcej ze strony Fundacji na Facebooku https://www.facebook.com/fundacjametamorfozy  i na Instagramie https://www.instagram.com/fundacja_metamorfozy/