W Galerii Metamorfozy, 2 marca, odbył się kolejny wernisaż. Tym razem był to wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Łyczko – Zielony.

Sylwia Łyczko-Zielony urodziła się w 1973 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Częstochowie, gdzie ukończyła specjalizację ceramika. Na Uniwersytecie w Łodzi ukończyła studia historii sztuki. Przez wiele lat pracowała jako pedagog, ucząc historii sztuki, plastyki i wiedzy o kulturze. Przez całe życie zawodowe zajmuje się malarstwem. Najbliższa jej jest technika suchej pasteli, a od kilku lat doskonali technikę akrylową.

O swoim malarstwie mówi tak:
„Maluję od zawsze. Moje malarstwo skupia się na naturze filtrowanej przez osobisty, artystyczny wybór i doznanie, stopniowo idące w stronę symbolicznego i refleksyjnego ujęcia. Nieustanną inspiracją jest ciągły kontakt ze sztuką dawną i współczesną. Bohaterem jest zwierzę, pokazane w nieoczywistych okolicznościach.Często wchodzące brutalnie w kadr, przez co budowane jest napięcie, niepokój, brak komfortu. Ale to pretekst do szerszej opowieści o ludziach. Czasem chodzi tylko o pojedyncze uczucie, stan duszy, a czasem o skojarzenie z innymi dziedzinami kultury. Malarstwo to podróż, w sensie dosłownym i symbolicznym. Jednocześnie równoważnym bohaterem jest kolor, swobodnie płynąca struga farby, a innym razem plama zdyscyplinowana w granicach rysunku.”

Wystawa „Pejzaż ze sztafażem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *