W Galerii Metamorfozy 16 listopada 2017 miał miejsce wspaniały wernisaż wrocławskiej malarki, Katarzyny Banaś.
Artystka zaprezentowała nam swój nowy cykl obrazów zatytułowany „Te poniechane światy”. 
Inspiracją dla malarki były wiersze Tomasza Różyckiego oraz podróż po Norwegii i tęsknota za kwietniowym śniegiem, chłodnym blaskiem jezior, mgłami i kolorami północy.

Wernisaż uświetnił koncert wspaniałej grupy Henry David’s Gun.

Artystka i muzycy wspólni zabraliWas w melancholijną podróż do miejsc nieznanych i pięknych….

Kasia Banaś
Artystka studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z malarstwa obroniła w 1997 roku w pracowni profesora Józefa Hałasa. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych, jest laureatką wielu nagród i wyróżnień (min. Nagroda Roku ZPAP, za wystawę „List Oceaniczny. Obrazy inspirowane poezją Tomasza Różyckiego”, prezentowaną w 2013 roku w Galerii Platon we Wrocławiu). Jej prace były prezentowane na targach sztuki w Polsce i w Danii. Abstrakcyjne malarstwo Kasi Banaś jest inspirowane pejzażem. 
Obrazy można oglądać: 
www.banas.art.pl
www.facebook.com/kasia.banas.art/

Henry David’s Gun
Henry David’s Gun to zespół z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Grają muzykę filmową , akustyczną w składzie: Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. Każdy z muzyków gra na kilku instrumentach. Brali udział w takich projektach muzycznych jak: Letters From Silence, Frozen Lakes czy Nocny SuperSam. 
Posłuchajcie ich!
www.henrydavidsgun.bandcamp.com

Wystawa „Te poniechane światy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *